Nádrže na močůvku

Nádrže na močůvku jsou výborným řešením pro farmy a zemědělské provozy. Močůvka je kašovitá směs vody, krmiv a zvířecích exkrementů, často používaná jako přírodní hnojivo, oceňovaná hlavně pro velké množství živin. V souladu s platnými předpisy je mimořádně důležité skladovat ji způsobem šetrným k životnímu prostředí, který zabraňuje vniknutí do půdy nebo do vodního toku. Vzhledem ke své polotekuté formě vyžaduje její skladování vhodné vybavení. Betonové kalové nádrže od výrobce SEPTIC jsou řešením, které splní všechny tyto požadavky a bude fungovat spolehlivě po mnoho let.

Technické vlastnosti nádrží na močůvku

Nádrže na močůvku, které nabízíme, jsou nejvyšší kvality. Jsou vyrobeny z vysoce kvalitního betonu B20 a B40 a žebrované oceli. Stěny o tloušťce 10 cm, pokryté těsnicí hmotou a směsí z asfaltového kaučuku, zaručují vodotěsnost, pevnost a odolnost proti poškození. Nádrže lze instalovat různými způsoby – zcela nebo jen částečně zapuštěné do země. Naše nabídka zahrnuje kalové nádrže v různých kapacitách, díky nimž jsme schopni reagovat na potřeby malých i velmi velkých farem. Je však třeba si uvědomit, že pro montáž nádrže o kapacitě nad 25 m3 je nutné získat stavební povolení. U menších nádrží na močůvku postačuje pouze oznámení o stavbě na stavebním úřadu.

V případě jakýchkoli dotazů s výběrem nejvhodnějšího řešení nás kontaktujte! Rádi zodpovíme vaše dotazy a pomůžeme vám s výběrem.