[rank_math_breadcrumb]
Vstup do podzemní betonové nádrže

3 výhody betonových jímek

Betonové nádrže jsou stále nejoblíbenějšími typy nádrží pro jímání odpadu z domácích kanalizací. Díky jejich nesporným výhodám využívají betonovou odpadní nádrž pro své domovy, chaty a chalupy tisíce domácností. Co je charakterizuje a jaké jsou jejich největší výhody?

1/ Pevnost

Když se rozhodnete pro betonovou žumpu, septik nebo nádrž na dešťovou vodu, volíte jistotu. Ochranu před nehodami, prosakováním a erozí nádrže, a to i po mnoha letech od montáže. Málokterý materiál je tak pevný, jako beton. Beton na výstavbu jímek je navíc extra odolný železobeton, tzv. vodostavební. Konstrukce z masivního betonu nejodolnější třídy, je dále zpevněna ocelovou výztuží a kaučukovým těsněním. Pevnost materiálu dále zvyšuje vibrační proces při výrobě, který vylučuje přebytečné vzduchové bubliny ve struktuře betonu.

2/ Odolnost vůči nepříznivým podmínkám

Další výhodou betonových nádrží je vysoká odolnost vůči nepříznivým podmínkám. Jsou mimo jiné odolné vůči bočním kompresním tlakům, například vlivem podzemní vody. To je hlavní výhoda ve srovnání s plastovými septiky, které mohou být díky své nízké pevnosti instalovány pouze za vhodných podmínek. Nehodí se tak pro pozemky s výskytem spodní vody a problematické je také umístění pod příjezdovou cestou a pod povrchy, které jsou členy domácnosti intenzivně využívány.

3/ Příznivá cena

Očekáváte, že za takovou kvalitu budete draze platit? Budete nejspíš překvapení – betonové septiky jsou nejen pevné, ale také cenově velmi příznivé, přesvědčte se v našem ceníku. Plastové septiky se stejnou kapacitou mohou být přitom až třikrát dražší! V naší společnosti navíc nabízíme bezplatnou montáž nádrže, kterou provedeme v den dodání na místo určené investorem. I to přispívá k nízké ceně pořízení.

U betonových septiků je vcelku obtížné najít nevýhody. Jejich výhody jsou naprosto nesporné. Jsou kombinací nejvyšší těsnosti a pevnosti a nízké ceny. Potřebujete pomoci s výběrem nádrže? Pročtěte si našeho průvodce výběrem nádrže a neváhejte se na nás kdykoli obrátit.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám s výběrem poradíme.

VEDOUCÍ PRODEJE
Honza Martin

S jímkami pracuji již 10 let. Je to můj denní chleba. Zavolejte a poradím.