Vstup do podzemní betonové nádrže

3 výhody betonových jímek

Betonové jímky jsou stále nejoblíbenějšími typy nádrží pro jímání odpadu z domácích kanalizací. Díky jejich nesporným výhodám, které objevily tisíce Čechů, betonovou nádrž využívají pro své domovy nebo chaty a chalupy. Co je charakterizuje a jaké jsou jejich největší výhody?

Pevnost

Rozhodnutím pro betonovou nádrž volí kupující jistotu. Před nehodami, prosakováním a erozí nádrže, a to i po mnoha letech od montáže. To zajišťuje konstrukce z masivního betonu nejodolnější třídy, výztuží a těsnění. Pevnost materiálu dále zvyšuje vibrační proces při výrobě, který vylučuje přebytečné vzduchové bubliny ve struktuře betonu.

Odolnost vůči nepříznivým podmínkám

Další výhodou betonových nádrží je vysoká odolnost vůči nepříznivým podmínkám. Jsou mimo jiné odolné vůči bočním kompresním tlakům, například vlivem podzemní vody. To je hlavní výhoda ve srovnání s plastovými septiky, které mohou být díky své nízké pevnosti instalovány pouze za vhodných podmínek (nikdy na příjezdových cestách a pod povrchy, které jsou členy domácnosti intenzivně využívány).

Příznivá cena

Očekáváte, že za takovou kvalitu budete draze platit? Budete nejspíš překvapení – betonové septiky jsou nejen pevné, ale také cenově velmi příznivé. Jednokomorovou betonovou žumpu s kapacitou 4m3 pořídíte v naší nabídce už za 15 000 Kč. Plastové septiky se stejnou kapacitou mohou být přitom až třikrát dražší! V naší společnosti navíc nabízíme bezplatnou montáž nádrže, kterou provedeme v den dodání na místo určené investorem. I to přispívá k nízké ceně pořízení.

U betonových septiků je vcelku obtížné najít nevýhody. Jejich výhody jsou naprosto nesporné. Jsou kombinací nejvyšší těsnosti a pevnosti a nízké ceny.