[rank_math_breadcrumb]
usazování betonového septiku

Montáž betonového septiku krok za krokem:

Septik nebo žumpa jsou betonové nádrže, ve které se shromažďuje kapalný odpad z domácnosti. Pokud je budova umístěna v místě, kde není zavedena kanalizační síť, je instalace septiku nejlepším řešením. Zákon jasně stanoví, že každá nemovitost by měla být napojena na kanalizační systém. Na mnoha místech na mapě ČR však zatím kanalizační síť není, a proto připojení není jednoduše nemožné. V tomto případě je betonová žumpa nebo septik nejlepším způsobem, jak nakládat s tekutým odpadem. Majitel nemovitosti tak splní svou povinnost udržovat čistotu a pořádek. Jaká stavba takového septiku probíhá? Popíšeme to v tomto příspěvku.

Postup montáže betonového septiku:

 • výběr správné nádrže
  Na samém začátku si zákazník vybere nádrž, víko a další doplňkové prvky, které vyhovují potřebám jeho domácnosti. Jsou naloženy a bezpečně přepraveny na uvedenou adresu.
 • výkop jámy pro uložení nádrže
  Výkop pro nádrž musí být větší než nádrž samotná, tj. delší, širší a hlubší o 50 cm. Pro metrový komín (vstup do nádrže) musí být hloubení o 1 metr hlubší (podle výšky komína). Na dně výkopu připravíme 10 cm pískové lože, které vyrovnává dno výkopu. Nejčastěji se jedná o velkou jámu, a proto je nejlepší sjednat výkop bagrem, což zrychluje a usnadňuje práci.
 • usazení nádrže
  Do předem připravené jámy je nutno nádrž usadit opravdu přesně. Proto se k tomu obvykle používají automobily HDS, tj. kamiony s přenosným nebo překládacím jeřábem (hydraulickou rukou). Použití takového vozidla znamená, že tato fáze práce je prováděna efektivně, rychle a bezpečně.
 • připojení septiku
  Septik je pak třeba napojit na odtok odpadní vody z domácnosti. Na 1 metr kanalizační trubky by měl připadat 1 cm sklon trubky. Na tuto práci je nejlepší si najmout odborníka (vodaře). Dle projektu může být součástí i trativod, kterým vypouštíte přečištěnou vodu na pozemku.
 • testování nového septiku
  Než septik zahrneme, je třeba se ujistit, že všechno perfektně funguje.
 • zahrnutí septiku
  Když je nádrž připojena a zkontrolována, můžete septik zahrnout (při výkopu bagrem si ponechte část hlíny právě na zahrnutí).

Potřebujete poradit s výběrem vhodné odpadní nádrže nebo její montáží? Napište nám nebo zavolejte!

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám s výběrem poradíme.

VEDOUCÍ PRODEJE
Honza Martin

S jímkami pracuji již 10 let. Je to můj denní chleba. Zavolejte a poradím.