[rank_math_breadcrumb]
Jednokomorová jímka - nákres

Přednosti jednokomorových betonových žump

Potřebujete vyřešit likvidaci odpadní vody, tedy splašků z objektu? Pokud není v dosahu připojení na obecní kanalizaci, je nejvhodnější řešením betonová odpadní nádrž. Podle vašich potřeb se budete rozhodovat mezi septikem a žumpou.

Septiky jsou nádrže, obvykle vyrobené z betonu, do kterých jsou odpadní vody vypouštěny ze sanitárních zařízení. Mohou být připojeny k kanalizačnímu systému bez výpusti, v případě dvou- a vícekomorových septiků mohou také odvádět vodu do půdy nebo k dalšímu využití prostřednictvím výpusti. Voda se v septiku přečišťuje a je tak možno ji dále využít jako vodu užitkovou.

Nejoblíbenějším řešením pro menší nebo rekreační objekty jsou však bezpochyby žumpy, tedy jednokomorové nádrže. Co je charakterizuje?

Konstrukce jednokomorové žumpy

Tento typ odpadní nádrže tvoří jeden vodotěsný kontejner vyrobený z vodostavebního betonu. Ve vrchní části je v žumpě otvor uzavřený komínem s poklopem, který umožňuje vývoz odpadu. Tyto nádrže musí být pevné, proto jsou kromě odolného betonu vyrobeny také z žebrované oceli. Kromě toho jsou utěsněny směsí asfaltového kaučuku, což dále zvyšuje jejich nepropustnost a chrání před možnou kontaminací. Kvalita betonu je velmi důležitým faktorem při nákupním rozhodování. Vždy se ujistěte, že je výrobce držitelem certifikace o nepropustnosti.

Kdy má smysl zvolit žumpu vs septik?

Obecně se má za to, že žumpa bude fungovat především na malých pozemcích. To však úplně neplatí, protože tyto nádrže mají velmi velký rozsah kapacity, od 4 000 do 12 000 litrů. Investor tak nebude mít potíže vyřešit potřeby i větší domácnosti nebo objektu.

Nejmenší nádrže jsou typickou volbou pro letní rekreaci – chaty a chalupy. V případě celoročního využití jsou vhodnější volbou dvou- a vícekomorové septiky, u kterých není tak častý interval vývozu.

Nádrže nabízené v naší společnosti PABLOX mají prodlouženou pětiletou záruku. Jsme nositeli nejvyšší certifikace pro prodej v celé Evropské unii, což potvrzuje nepropustnost a pevnost našich výrobků.

Jako výrobce máme všechny nádrže skladem a dodáváme po celé ČR do 4 pracovních dnů. Svým zákazníkům navíc zajišťujeme instalaci jímky zdarma (nádrž vám složíme do připraveného výkopu autojeřábem).

Jednokomorová betonová žumpa je rozumnou a spolehlivou volbou pro lidi, kteří hledají cenově výhodné, ale přitom osvědčené a trvanlivé řešení. Pokud si nejste jisti, který typ nádrže zvolit, přečtěte si našeho průvodce nákupem žumpy nebo zavolejte nebo napište našemu odborníkovi.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám s výběrem poradíme.

VEDOUCÍ PRODEJE
Honza Martin

S jímkami pracuji již 10 let. Je to můj denní chleba. Zavolejte a poradím.