Jednokomorová jímka - nákres

Přednosti jednokomorových betonových žump

Septiky jsou nádrže, obvykle vyrobené z betonu, do kterých jsou odpadní vody vypouštěny ze sanitárních zařízení. Mohou být připojeny k kanalizačnímu systému bez výpusti, v případě dvou- a vícekomorových septiků mohou také odvádět vodu do půdy prostřednictvím výpusti. Nejoblíbenější jsou však bezpochyby jednokomorové nádrže, tedy žumpy. Co je charakterizuje?

Konstrukce jednokomorové žumpy

Tento typ odpadní nádrže tvoří jeden vodotěsný kontejner vyrobený z betonu, ve vrchní části s otvorem uzavřeným komínem s poklopem, který umožňuje vývoz odpadu. Tyto nádrže musí být pevné, proto jsou kromě odolného betonu vyrobeny také z žebrované oceli. Kromě toho jsou utěsněny směsí asfaltového kaučuku, což dále zvyšuje jejich nepropustnost a chrání před možnou kontaminací.

Kdy má smysl zvolit žumpu vs septik?

Obecně se má za to, že žumpa bude fungovat především na malých pozemcích. To však úplně neplatí, protože tyto nádrže mají velmi velký rozsah kapacity, od 4 000 do 12 000 litrů. Investor tak nebude mít potíže vyřešit potřeby i větší domácnosti nebo objektu.

Nejmenší nádrže jsou typickou volbou pro letní rekreaci – chaty a chalupy. V případě celoročního využití jsou vhodnější volbou dvou- a vícekomorové septiky, u kterých není tak častý interval vývozu.

Nádrže nabízené v naší společnosti PABLOX mají prodlouženou pětiletou záruku. Jsme nositeli nejvyšší certifikace pro prodej v celé Evropské unii, což potvrzuje nepropustnost a pevnost našich výrobků.

Jako výrobce máme všechny nádrže skladem a dodáváme po celé ČR do 4 pracovních dnů.

Jednokomorová betonová žumpa je rozumnou a spolehlivou volbou pro lidi, kteří hledají cenově výhodné, ale přitom osvědčené a trvanlivé řešení.