[rank_math_breadcrumb]
Dvoukomorový betonový septik

Přednosti dvoukomorových betonových septiků

Mnoho lidí si myslí, že už nikdo nepoužívá betonové septiky, protože byly nahrazeny trendy plastovými nádržemi. To však není pravda. Moderně postavené betonové septiky nemají nic společného se starými septiky vyrobenými z konstrukcí, mezi nimiž byla tenká, rychle mizející a nekvalitní betonová výplň. Moderní betonové septiky jsou vyrobeny z prvotřídního betonu a navíc utěsněny a zajištěny inovativními směsmi a asfaltovou gumou. Betonové jímky jsou tak pořád stálicí nejen v Čechách, ale i v nejvyspělejších státech Evropské unie.

Dvoukomorový septik

Stále více lidí ale místo tradiční žumpy volí dvoukomorový betonový septik.

V čem je rozdíl mezi žumpou a septikem?

  • žumpa sestává pouze z jedné nádrže, ve které se hromadí odpadní voda.
  • septik tvoří dvě nebo i více nádrží, které jsou odděleny přepážkou.
    • první část účinně zastavuje hustou odpadní vodu a skrze přepážku do druhé části septiku přetéká pouze kapalná odpadní voda.
    • ve druhém oddílu jsou použity speciální bakterie, které čistí jeho obsah a mění jej na vodu. Ta může být bezpečně vypuštěna do země, do blízkého vodního toku nebo použita jako užitková voda na zahradu.

Dvoukomorové septiky vyhovují nejnovějším ekologickým a stavebnickým trendům. Pokud jste na vážkách, kterou odpadní nádrž vybrat, přečtěte si našeho průvodce výběrem žumpy nebo septiku.

Mohu mít doma takový septik?

Dvoukomorový septik má samozřejmě řadu výhod. Pomáhá snižovat zátěž matky přírody, ale také snižuje náklady majitele spojené s objednávkou cisterny na kal. K instalaci septiku na váš pozemek ale potřebujete stavební povolení. To však není všechno. Pokud má septik vodu vypouštět do země, bude nutné také rozšířit drenáž – proto je toto řešení určeno spíše větším pozemkům.

Instalace takového septiku také vyžaduje dodržování vhodných půdních podmínek – oblast musí být suchá, bez podzemní vody. Pokud postavíme tento typ septiku v mokřadech, bude drenáž fungovat opačně a nádrž se naplní sama. Před rozhodnutím o instalaci dvoukomorového betonového septiku je proto vhodné se poradit s odborníkem ze společnosti poskytující tato řešení. Pomůže nám to také zvolit správnou kapacitu nádrže.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám s výběrem poradíme.

VEDOUCÍ PRODEJE
Honza Martin

S jímkami pracuji již 10 let. Je to můj denní chleba. Zavolejte a poradím.