Betonové septiky dvoukomorové

Dvoukomorové betonové septiky dostupné v naší nabídce jsou vyrobeny z prvotřídních betonů typu B25, B40 a B30 W8. Nádrž je utěsněna inovativní těsnicí hmotou z asfaltu a gumy. Naše výrobky vyzkoušeli a ocenili už tisícovky zákazníků nejen v ČR, ale také v dalších zemích Evropské unie.

Každý dvoukomorového septik tvoří betonová nádrž, přepážka, a víko ze základní betonové desky s dvěma vstupy. Naše četné certifikáty hovoří samy za sebe – ocelová výztuž, změkčovadla a dolomitový agregát používaný při výrobě septiku zajišťují našim výrobkům vysokou úroveň těsnosti.

Kromě vynikajících produktů čeká na naše zákazníky profesionální servis. Naši zaměstnanci zpracovávají příchozí objednávky každý den a díky vynikající organizaci je rychle a efektivně realizují. Pokud si nejste jisti, jaký typ septiku bude pro vás nejvhodnější, kontaktujte nás – poradíme vám v každé fázi objednávky.

Na všechny dvoukomorové betonové septiky poskytujeme 5letou záruku!

Betonové septiky dvoukomorové

Jak funguje ekologický septik

Dvoukomorový betonový septik má přepadovou přepážku, která rozděluje nádrž na dvě části. V první je zadržována tzv. hustá odpadní voda, která klesá ke dnu. Kapalná odpadní voda zatím přetéká průchodem v přepážce do druhé části nádrže. Díky použití speciálních bakterií je odpadní voda ve druhé komoře vyčištěna a „přeměněna“ na vodu, kterou lze odvádět drenážním systémem do země nebo do vodního toku: stokou nebo drenážním příkopem. Díky tomu jsou septiky ekologické.

Dvoukomorový betonový septik je mnohem praktičtějším řešením než jednokomorová žumpa. Jeho instalaci si však nemůže dovolit každý. Tento typ řešení odpadních vod lze použít na pozemcích s velkou plochou, kde je možné rozšířit drenážní systém. Je také důležité, aby oblast, ve které se má nádrž instalovat, byla suchá – dvoukomorový septik namontovaný na mokřadu se automaticky naplní vodou. Pro sestavení ekologického septiku je také nutné získat povolení stavebního úřadu.

SeptikKapacitaDélkaŠířkaVýška s víkemRozměr výkopu
7 m³7000l3,0m2,4m1,25md. 3,5m | š. 3m | v. 1,75m
8 m³8000l3,0m2,4m1,50md. 3,5m | š. 3m | v. 2m
10 m³10 000l3,0m2,4m1,90md. 3,5m | š. 3m | v. 2,45m
12 m³12 000l4,0m2,4m1,65md. 4,5m | š. 3m | v. 2,15m

Dokumentace nádrže