Jednokomorová betonová jímka 5 m3

Jímka s objemem 5 m3, což odpovídá 5 000 litrům, je významným krokem vzhůru v řadě nádrží, přesto ji stále nelze plně rovnat žumpě pro chatu či rodinný dům. Její kapacita je více než dostatečná pro zásobování větší zahrady vodou, a to i v obdobích sucha, což ji činí ideální volbou pro ty, kteří si chtějí být jisti, že mají vždy dostatek vody pro své rostliny.

Kdy zvolit jímku o objemu 5 m3

Dešťová voda, kterou jímka zachytí, je ideální nejen pro zavlažování zahrady, ale také pro další účely, jako je splachování toalety nebo praní prádla. Díky svému objemu 5 m3 lze s jímkou tohoto typu pokrýt i větší potřeby domácnosti v oblasti užitkové vody, což vede k další úspoře pitné vody a snížení vodních poplatků.

Navíc, vzhledem k jejímu většímu objemu, je možné ji využít i pro akumulaci dešťové vody z větších střešních ploch, což je ideální pro komerční objekty nebo větší rodinné domy s rozsáhlými zahradami.

Vybrat si jímku o objemu 5 m3 znamená rozhodnout se pro spolehlivé a efektivní řešení, které vám umožní maximálně využít dešťovou vodu a snížit tak vaše vodní náklady. Je to ekologická a ekonomická volba, která přináší udržitelné řešení pro vaši domácnost nebo podnikání.

Naše jímky jsou pevné

Nepropustnost a pevnost nádrží potvrzují certifikáty PZH a CE, které držíme. Naše septiky vyvážíme do celé Evropské unie.

5-m3-jednokomorova-betonova-nadrz
Délka : 2,50 m
Šířka : 2,00 m
Výška : 1,30 m
Montáž – ZDARMA
Délka : 3,00 m
Šířka : 2,50 m
Výška : 1,85 m
Cena (bez DPH) – 23 000 Kč

Výběr správné velikosti jímky

Výběr velikosti jímky je klíčovým momentem, který ovlivní pohodlí a efektivitu jejího používání. Ať už plánujete akumulovat dešťovou vodu pro zálivku zahrady nebo potřebujete řešení pro odpadní vody, následující rady Vám pomohou zorientovat se a vybrat správně.

  • Máte zahradu a chcete využívat dešťovou vodu jen pro její zálivku? Jímka o objemu 4 m³ by měla plně postačovat.
  • Chcete dešťovou vodu využívat nejen pro zálivku zahrady, ale také pro splachování toalety? V tom případě byste měli zvolit jímku o objemu alespoň 5 m³.

 

Bude nádrž sloužit jako žumpa?

  • Kolik lidí bude žumpu pravidelně používat? Každá osoba přibližně vyprodukuje 90 litrů odpadních vod denně.
  • Jak často plánujete odpadní vody z jímky odstraňovat? Čím delší interval, tím větší jímku budete potřebovat.

 

  • Vzorec pro výpočet je jednoduchý: Objem jímky = počet osob * průměrná produkce odpadních vod na osobu * interval vyvážení.
  • Pro domácnost se třemi členy, která plánuje vyprazdňovat žumpu jednou za měsíc, by výpočet vypadal následovně: 3 osoby * 90 litrů/den * 30 dní = 8,1 m³. V tomto případě doporučujeme zvolit jímku o objemu alespoň 9 m³, aby byla zajištěna dostatečná rezerva.

 

Přizpůsobte si velikost jímky svým potřebám a nezapomeňte zohlednit i budoucí potřeby. Pokud potřebujete poradit s výběrem správné velikosti jímky nebo máte jakékoli jiné otázky, neváhejte nás kontaktovat. Náš tým odborníků je připraven vám pomoci a zodpovědět všechny vaše dotazy. Společně najdeme ideální řešení právě pro vás!

Kontaktujte nás

Pokud vás naše nabídka zaujala, kontaktujte nás. Našim klientům poskytujeme odborné poradenství při výběru nádrže již ve fázi nezávazné poptávky.

science-in-hd-IU10leGdwxg-unsplash

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám s výběrem poradíme.

Vedoucí prodeje

Honza Martin

S jímkami pracuji již 10 let. Je to můj denní chleba. Zavolejte a poradím.

Hledáte dodavatele kvalitních betonových jímek?

Prodávejte jímky, septiky nebo nádrže pod svou vlastní značkou.

Naše služby

Výroba nádrží

vodostavební beton
B25 – min. třída betonu
vibrovaný
20 dní stařený
železobeton – ocel 8 ø až 14 ø

Doprava

doprava do 3 dnů
kamkoli po ČR
vlastní autoflotilou
již od 4 500 Kč
montáž ZDARMA

Zákaznický servis

odborná konzultace
plná dokumentace
certifikáty o nepropustnosti
nadstandardní záruka
5 LET