[rank_math_breadcrumb]
Napojení žumpy na vývod odpadní vody

Utěsnění betonové jímky nebo nákup nové – co je výhodnější?

V situaci, kdy žumpa, jímka nebo septik začíná vytékat, lze použít dvě řešení:

  • zkusit ji utěsnit
  • zakoupit novou

V našem příspěvku vysvětlujeme, co oprava žumpy nebo septiku znamená a proč je nákup nového řešení lepší možností. Navrhujeme také, jak přizpůsobit kapacitu betonového septiku požadavkům domácnosti.

Oprava / utěsnění betonové jímky

Nejdříve je potřeba provést vyhodnocení stavu septické nádrže. Za tímto účelem musí do nádrže vstoupit profesionál a posoudit, jestli starý septik vůbec utěsnit lze. Zkontroluje míru kontaminace betonu v nádrži stolicí. Nemusí také jít o problém s nádrží samotnou, ale pouze o těsnění přívodů nebo odvodů (v případě septiku).

Pokud je vaše nádrž už desítky let stará, nebo si nejste jisti kvalitou použitého betonu, oprava staré jímky se obvykle nevyplatí. V průběhu času se betonová struktura zhoršuje a vzhledem k rozsahu změn je nemožné ji účinně utěsnit.

Kromě toho je únik z nádrže velmi často spojen se strukturálními defekty v septiku. Skutečné řešení problému je pak pořízení nové nádrže. Je třeba si také uvědomit, že při posuzování stavu septiku existuje pro osoby provádějící kontrolu vážné riziko otravy škodlivými výpary z usazených výkalů. Je proto bezpečnější, ale také v konečném součtu výhodnější koupit nový betonový septik. A jak vypočítat jeho kapacitu?

Jak vypočítat požadovaný objem nového betonového septiku?

Bez ohledu na typ nádrže musíte před nákupem vypočítat potřebný objem. Závisí to na potřebách domácnosti, pro kterou má být nádrž postavena. Zohledňuje se počet lidí žijících v domácnosti a množství vody, které spotřebují. Obecně se počítá přibližně se 150 litry vody na osobu a den.

Pro výpočet požadované kapacity septiku:

vynásobte počet členů domácnosti x množství odpadních vod, které produkují x počet dní do vývozu nádrže

Seznamte s naší nabídkou pevných, odolných a těsných betonových septiků!

Nebo zavolejte odborníka, který s vámi prokonzultuje vhodné řešení.

Neváhejte nás kontaktovat, rádi vám s výběrem poradíme.

VEDOUCÍ PRODEJE
Honza Martin

S jímkami pracuji již 10 let. Je to můj denní chleba. Zavolejte a poradím.